Téma: Životní prostředí

Pouze 29 % Čechů si myslí, že je důležité u nás přejít na elektromobily. Globální průměr přitom dosahuje 58 %

Čechům zůstává pověst pragmatických spotřebitelů, pro které je u produktů a služeb zásadní kvalita. Ukazuje to studie Ipsos Global Trends 2024, podle které jsou Češi také nejskeptičtější k přechodu na elektromobilitu za všech 50 sledovaných národů. Pouze 29 % procent souhlasí, že je důležité, aby se v jejich zemi elektromobilita rozšiřovala, napříč sledovanými zeměmi bylo toho názoru přitom 58 % respondentů. V globálním průměru (77 %) si dále dotázaní častěji než v Česku (62 %) myslí, že společnosti životnímu prostředí nevěnují dostatek pozornosti.
Přečíst článek

COP16 za námi: Významná výzva pro ochranu biodiverzity a klimatu

„Žádná země, bohatá ani chudá, není imunní vůči devastaci způsobené změnou klimatu, ztrátou biodiverzity, degradací půdy a znečištěním,“ řekl Antonio Guterres na 16. konferenci smluvních stran Úmluvy OSN o biologické rozmanitosti (CBD COP16). Toto prohlášení zdůrazňuje univerzální dopad environmentálních problémů a naléhavou potřebu globální spolupráce.
Přečíst článek

Chceme Vyspělé Česko, vzkázaly společně desítky firem a organizací. A přidaly konkrétní doporučení

Několik stovek aktérů z byznysu, nevládní nebo akademické sféry se ve čtvrtek 7. 11. sešlo na konferenci Vyspělé Česko, aby společně diskutovali, jak má Česko čelit aktuálním výzvám. Hlavním výstupem konference je dokument Cesty k vyspělému Česku, který definuje konkrétní kroky, které je třeba podniknout, aby se z České republiky stala země připravená na výzvy současné doby. Výstup nabízí řadu doporučení v oblasti moderní energetiky, zdravé krajiny jako podmínky pro funkční ekonomiku, šetrného hospodaření se zdroji, podpory výzkumu, vývoje a inovací nebo nových byznys modelů a většího zapojení regionů. Celý text prohlášení je k dispozici na www.vyspelecesko.cz/cesty
Přečíst článek

Debata biodiverzita a byznys: Obnova přírody je novou dekarbonizací

Naše debata na téma „Biodiverzita a byznys“ ukázala, že firmy mají zásadní vliv na přírodní prostředí, ve kterém působí. Snižování negativních dopadů jejich činností a hledání nových cest k podpoře biodiverzity je nejen morální povinností, ale i klíčovým nástrojem pro snižování rizik. Zástupci různých sektorů diskutovali o potřebě změny myšlení, investicích do projektů pro obnovu přírody i hledání přesnějších dat pro vyhodnocení dopadů firem na biodiverzitu. Akci připravila Asociace udržitelného podnikání, CSRD.cz a projekt ESG v praxi.
Přečíst článek

Řešení ztráty biodiverzity je nedílnou součástí rámců ESG

Biodiverzita, neboli biologická rozmanitost života na naší planetě, je základním pilířem existence všech živých organismů, včetně člověka. Je to právě bohatství druhů, genetická diverzita a rozmanitost ekosystémů, které udržují přírodní systémy v rovnováze a umožňují život na Zemi, jak ho známe. Avšak v současné době stojí biodiverzita tváří v tvář ohrožení nebývalých rozměrů, srovnatelných snad jen s masovým vymíráním dinosaurů, a to v důsledku lidských (antropogenních) aktivit.
Přečíst článek
Odebírat newsletter